

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.45 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.2 mm |
| Lead Free | Contains Lead |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 75 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 1.75 GHz |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 10 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 4.58 kV/µs |
| Operating Supply Current | 10 mA |
| -3db Bandwidth | 1.75 GHz |
| Input Bias Current | 3 µA |
| Nominal Supply Current | 10 mA |
| Output Current per Channel | 74 mA |
| Gain Bandwidth Product | 1.75 GHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 3 mV |
| Min Dual Supply Voltage | 1.5 V |
| Voltage Gain | 59.98 dB |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 44 dB |
| Input Voltage Noise Density | 4 nV/sqrt Hz |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Amplifier Type | Buffer Amplifiers |
Stock: 172
Distributors
pcbx
Unit Price$2.79134
Ext.Price$2.79134
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.79134 | $2.79134 |
| 10 | $2.12108 | $21.21080 |
| 25 | $1.95266 | $48.81650 |
| 50 | $1.85984 | $92.99200 |
| 100 | $1.77141 | $177.14100 |
| 300 | $1.69763 | $509.28900 |
| 500 | $1.62693 | $813.46500 |
| 1000 | $1.58931 | $1589.31000 |
